رایتینگ آزمون تافل

۳ بازديد
شرکتـ مهاجـرتی هومان ویـزا

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی 

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل شامل دو نوع سوال مستقل (Independent) و تلفیقی (Integrated) است. در این بخش داوطلبان باید در مدت زمان 50 دقیقه دو انشا بنویسند. داوطلبان برای نوشتن متن خود و پاسخ دادن به سوال تلفیقی 20 دقیقه و برای پاسخ دادن به سوال مستقل 30 دقیقه فرصت دارند.

آزمون تافل (TOEFL)

در این مطلب در خصوص آزمون تافل و ساختار آزمون در بخش رایتینگ تافل، کارشناسان ما برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را بیان کرده اند و اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در مورد شرکت در آزمون تافل دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره خوب یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

همچنین در مورد شرایط شرکت در آزمون تافل باید گفت برای شرکت در تافل شرط خاصی از جمله شرط سنی وجود ندارد و همه ی افراد می توانند با اهداف مختلف در آزمون تافل ثبت نام کنند.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

تماس با شرکت مهاجرتی هومان ویزا

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی بشی و بهترین نتیجه رو دریافت کنی.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): تافل IBT هوم ادیشن، نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود. ساختار، سوالات و نمره دهی آزمون تافل IBT و IBT هوم ادیشن یکسان است. از این رو مدرک تافل هوم ادیشن مانند تافل آنلاین برای اپلای تحصیلی از اعتبار بالایی برخوردار است.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود و تافل کتبی فقط در جایی برگزار می شود که شرکت در تافل آنلاین امکانپذیر نباشد از این رو فقط تعداد بسیار کمی از آزمون های تافل (TOEFL test) در سراسر دنیا به صورت کتبی برگزار می شود.

آزمون تافل اسنشیالز (Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است و بیش از 90 درصد دانشگاه های معتبر دنیا مدرک تافل Essentials را می پذیرند. تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و این آزمون مانند تافل آنلاین مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

همچنین آزمون تافل مگوش (magoosh) ، تافل پریمیر (Primary)، تافل جونیور (Junior) و تافل ITP از دیگر نسخه های آزمون تافل هستند که توسط موسسه ETS برگزار می شود.

نکته: پس از ثبت نام تافل امکان لغو آزمون تافل و همچنین تغییر زمان یا مکان آزمون وجود دارد و داوطلبان پس از ثبت نام می توانند از شرکت در آزمون انصرف دهند و یا زمان و مکان آن را تغییر دهند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی بهترین منابع آزمون تافل تضمینی و راهکارها را به شما معرفی می کنه، می تونی تماس بگیری و در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنی.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا - مرکز برگزاری آزمون های زبان هوم ادیشن و آنلاین

ساختار آزمون تافل IBT

ساختار آزمون تافل IBT شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن (درک مطلب)، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را ارزیابی می کند.

بخش های آزمون تافل عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب یا ریدینگ تافل IBT شامل ۳۶ تا ۵۴ سوال است و از 3 یا 4 متن تشکیل شده است و داوطلبان 36 تا 54 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند.

2- بخش شنیداری (Listening): در بخش لیسنینگ تافل آی بی تی داوطلبان به 6 یا 9 فایل صوتی گوش می دهند و براساس آنچه شنیده اند به 34 تا 51 سوال در مدت 60 تا 90 دقیقه پاسخ می دهند.

3- بخش گفتاری (Speaking): بخش گفتاری یا اسپیکینگ تافل IBT پس از یک استراحت ۱۰ دقیقه ای آغاز می شود و داوطلبان به 6 سوال در مدت زمان 20 دقیقه پاسخ می دهند.

برای اطلاع از نحوه نمره دهی اسپیکینگ تافل کلیک کن.

4- بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل (Writing): در این بخش داوطلبان باید به دو سوال مختلف در مدت 50 دقیقه پاسخ دهند.

همچنین آزمون تافل دارای یک بخش آزمایشی است که ممکن است در یکی از بخش های درک مطلب یا شنیداری تافل باشد. که به این بخش آزمایشی، لانگ فرمت تافل گفته می شود.

البته باید به این نکته اشاره کنیم، طی سال های اخیر تغییراتی در آزمون تافل IBT اعمال شده است از این رو زمان انجام آزمون کوتاه تر شده و زمان آزمون تافل از 3 ساعت و 30 دقیقه به 3 ساعت کاهش یافته است و زمان بیشتری برای پاسخ دادن به سوالات در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. البته در خصوص آخرین تغییرات تافل IBT باید به این نکته اشاره کرد که در فرمت کلی و نوع سوالات تافل تغییری ایجاد نشده است.

بخش رایتینگ تافل IBT

بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل IBT شامل دو نوع سوال مستقل (Independent) و تلفیقی (Integrated) است. در این بخش داوطلبان باید در مدت زمان 50 دقیقه دو انشا بنویسند. داوطلبان برای نوشتن متن خود و پاسخ دادن به سوال تلفیقی 20 دقیقه و برای پاسخ دادن به سوال مستقل 30 دقیقه فرصت دارند. مصحح ها انشاها را می خوانند و به نوشته ی داوطلبان نمره ای بین 0 تا 30 می دهند.

برای نمره دهی به بخش رایتینگ نوشته ها از نظر سازماندهی نوشته و استفاده از زبان مورد بررسی قرار می گیرند.

برای پاسخ دادن به بخش رایتینگ تافل داوطلبان فقط باید به سوالاتی که پرسیده شده پاسخ دهند و به نوشته هایی که محتوای غیرمرتبط دارند نمره ای تعلق نمی گیرد و نمره از دست می دهند. در این بخش باید به زمان بسیار توجه داشت و داوطلبان باید بتوانند متن خود را در مدت زمان تعیین شده تکمیل کنند.

داوطلبان می توانند در بخش رایتینگ یادداشت برداری کنند و قبل از نگارش متن اصلی خلاصه نویسی کرده و از یادداشت ها استفاده کنند.

نکته: یکی از تکنیک های تقویت رایتینگ تافل، نت برداری (Note taking) است که به داوطلبان در پیدا کردن پاسخ های درست کمک زیادی می کند از این رو بهتر است داوطلبان پیش از شرکت در آزمون تکنیک های نت برداری در تافل را تمرین کنند.

سوال تلفیقی رایتینگ تافل (Integrated)

سوال اول که سوال تلفیقی رایتینگ تافل است ترکیبی از ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ است. داوطلبان ابتدا ۳ دقیقه فرصت دارند، یک متن علمی یا عمومی را که دارای چهار پاراگراف است را بخوانند و سپس یک فایل صوتی پخش می شود و باید به سخنرانی یک استاد در مورد همان متن گوش دهند، سپس داوطلبان برای پاسخ دادن به سوال باید، علاوه بر اشاره به نکات اصلی متن خوانده شده، در ۲۰ دقیقه در نوشته ی خودشان توضیح بدهند، نظر استاد در مورد متن چه بوده و استاد چطور ادعا و دلایل متن را تحلیل کرده است. برای پاسخ دادن به این سوال داوطلبان باید متنی با حداقل 150 تا 225 کلمه بنویسند.

سوال مستقل رایتینگ تافل (Independent)

در سوال مستقل رایتینگ تافل (Independent) به داوطلبان موضوعی داده می شود و باید در مورد آن یک متن (انشا) بنویسند. در سوال مستقل رایتینگ تافل داوطلبان پاسخ های خود را مورد موضوعات متنوعی می نویسند. در این سوال برخلاف سوال تلفیقی از مهارت های ریدینگ و لیسنینگ استفاده نمی شود. در سوال مستقل رایتینگ از داوطلب پرسیده می شود که آیا با این موضوع موافق هستید یا نه. داوطلبان برای نوشتن متن مورد نظر 30 قیقه فرصت دارند و یک متن قابل قبول معمولاً باید بیشتر از ۳۰۰ کلمه داشته باشد.

* نکته: در بخش نوشتاری آزمون تافل آی بی تی داوطلبان باید خودشان متن را تایپ کنند، از این ور باید حتما روی مهارت تایپ کردنشان نیز تمرین کنند.

اگر برای ثبت نام و شرکت در آزمون تافل آنلاین نیاز به کمک داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

اعتراض به نمره رایتینگ تافل IBT

نمره دهی رایتینگ تافل از 0 تا 30 است و نمره کلی تافل از مجموع نمرات هر 4 بخش آزمون به دست می آید. در صورتی که داوطلبان نتیجه آزمون تافل خود را دریافت کنند و نمره پایینی در بخش های مختلف آزمون کسب کرده باشند، می توانند دوباره در آزمون تافل ثبت نام کنند و برای کسب نمره بالاتر با آمادگی بیشتری در آزمون تافل شرکت کنند. اما ممکن است داوطلب گمان کند در تصحیح و نمره دهی به آزمون تافل خطایی رخ داده است، از این رو می تواند به نمره ی آزمون اعتراض کند.

در مورد اعتراض به نمره تافل باید گفت، در صورتی که داوطلب پس از دریافت نتیجه آزمون تافل به نمره خود اعتراض داشته باشد فقط می تواند به نمره بخش های اسپیکینگ و رایتینگ تافل اعتراض کند، اما امکان اعتراض به نمره بخش های لیسنینگ و ریدینگ تافل IBT وجود ندارد.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) آزمون تافل و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

لینک های کاربردی شرکت مهاجرتی هومان ویزا

آزمون های زبان مهاجرت

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.